У багатьох власників приватних будинків з часом виникає необхідність встановлення автоматичних воріт або автоматизації раніше встановлених. У цей момент і виникає кілька питань, серед яких два головних: «Що перше вибирати автоматика, ворота або конструкція», «Як вибрати ворота і автоматику?» і «Як встановити автоматику на секційні ворота?».
Сьогодні я хочу вам допомогти розібратися саме в другому питанні. Для цього ми з вами обговоримо всі нюанси установки приводів для гаража.
Автоматика воріт встановлюється досить просто, що дозволяє зробити весь процес монтажу самостійно. Для установки мотора на в'їзний гаражний отвір вам знадобляться такі інструменти: молоток, викрутка, рівень, дриль, гайкові ключі. Але якщо ви сумніваєтеся у своїх силах або хочете отримати максимально комфортну і тривалу роботу приводу, вам слід звернутися до професіоналів. Сам процес установки не вимагає багато часу або інструментів. Причому абсолютна вся автоматика для воріт, на сьогодні, комплектується інструкцією, де прописано як покроково виконати установку.
Перед тим як приступити до установки, перше, що потрібно зробити, це перевірити полотно воріт і його перебіг на наявність дефектів. Допускається викривлення або вигин в рівнях не більше ніж на 10 мм. При цьому полотно повинно плавно підніматися і опускатися, різкі ривки або гальмування неприпустимі, так як від їх відсутності залежить справність і довговічність електроприводу.
Варто зазначити, що автоматичні приводи можуть бути як з вбудованим блоком управління, так і з виносним. Блок управління вкрай важливий механізм, який відповідає за роботу автоматики і виконання нею своїх функцій.
Якщо ви вибрали автоматику з зовнішнім блоком керування, вам слід встановити його в такому місці, де ви зможете мати до нього легкий доступ для технічного обслуговування і настройки. Так само враховуйте його місце розташування виходячи з того, що до нього слід підключати всі пристрої та елементи, включаючи мотор для воріт.
Другий варіант, коли внутрішній блок управління, в такому випадку ви встановлюєте блок управління привід, після чого виконуєте монтаж самої автоматики.
Процедуру монтажу можна умовно розділити на вісім послідовних етапів. Кожен з цих етапів дуже важливий і правильне його виконання впливає на подальше функціонування електроприводу. До таких етапів належать:
1) Знаходимо центр воріт, після чого нагорі воріт на сендвіч панелі встановлюємо кронштейн для кріплення автоматики, саме за раніше знайденому центру;
2) Відкриваємо ворота, і встановлюємо з боку кронштейн для кінцевої направляючої, важливо що установка виконується на відстані не менше 50 мм від краю полотна;
3) Проводимо фіксацію рейки на болт;
4) Кронштейн кріплення напрямних до стелі кріпимо на рейки і виконуємо його фіксацію за допомогою спеціальної «косинки»;
5) Одягаємо голову силової установки;
6) Фіксуємо конструкцію за допомогою спеціальних фіксаторів-болтів;
7) Прикріплюємо тягу каретки автоматики до кронштейна панелі за допомогою спеціальних втулки і шпринтов.
8) Проводиться налаштування електроприводу
Весь процес установки електроприводу вимагає суворого дотримання інструкції. Якщо установка була виконана правильно, то в роботі автоматики не буде ніяких проблем. Якщо ж щось пішло не так і після монтажу полотно воріт не відкривається чи не закривається вам, слід перевірити підключення комплектуючих.